Co robić z tym bólem pleców po ciąży?

Bardzo proszę o poradę. Od jakiegoś czasu odczuwam ból po lewej stronie pleców, promieniuje do talerza biodrowego i podżebrza, 7 miesiecy temu urodziłam dziecko , porod SN, odczuwałam ból ktegoslupa ledzwiowego dość długo po ciazy, czy bóle które opisuje powyżej mogą mieć związek z porodem? Dodam, że nie USG doppler jamy brzusznej wykryto u mnie torbiel śledziony we wnece ze zwapniona ścianą o wym 37mm×35mm oraz druga w lewym biegunie 6mm. Nigdy wcześniej nie odczuwałam żadnych dolegliwości bólowych w tych okolicach. Czy moje bóle mogą wynikać z przeciążenia np nosząc i trzymając dziecko?
KOBIETA, 31 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

odczuwane przez Panią dolegliwości bólowe mogą mieć związek z porodem oraz wynikać z przeciążenia. W obecnej sytuacji najlepiej będzie udać się do lekarza i wykonać badania w tym kierunku, by ocenić stan kręgosłupa.

Po zapoznaniu z wynikami badań lekarz zaleci Pani dalsze postępowanie. Być może przydatna będzie fizjoterapia bądź rehabilitacja.

Podobne pytania, przy których pojawiły się odpowiedzi ekspertów umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-spowodowany-bol-plecow-po-urodzeniu-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-w-dolnej-czesci-plecow-po-urodzeniu-dziecka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-sobie-pomoc-z-bolem-plecow-po-porodzie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.