Co znaczą te nieliczne, powiększone węzły chłonne o morfologii ostrych węzłów zapalnych?

Witam. Usg tarczycy i piersi wykazaly powiekszone wezly chlonne. Na szyi nieliczne powiekszone wezly chlonne o morfologii ostrych wezlow zapalnych (glownie szyjne gorne srodkowe i szyjne dolne na granicy z dolem nadobojczykowym o sr 6-8mm) oraz w dolach pachowych widoczne sa odczynowo powiekszone wezly chlonne. Czy moze to byc cos powaznego? Jakie badania nalezy wykonac? Planujemy z mezem dziecko. Prosze o wskazowki.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postepowanie