Co zrobić, aby uda były chudsze?

Proszę o pomoc, mam 13 lat, 155 cm wzrostu i ważę 45 kg... Mam strasznie według mnie grube uda, gdyż mam spore mięśnie. Jestem dziewczyną sprawną i w ogóle, trenuję lekkoatletykę i ogólnie nawet w domu ćwiczę, skaczę na skakance, co podobno daje dobre efekty, ale tego nie widzę! Co robić? Jakieś ćwiczenia, żeby te uda były chudsze, bo ćwiczę, ćwiczę, ale nogi stają się bardziej, że tak powiem, niezgrabne, gdyż coraz większe mięśnie. Co zrobić i jakie ćwiczenia robić, aby te uda się nie powiększały, a raczej mięśnie, a nogi stały się naprawdę szczupłe i zgrabne?:)

Witam,
każdy z nas ma inna budowę ciała, dlatego trudno jest czasem ukształtować sylwetkę tak, aby była idealna (według nas). Dodatkowo umięśnione nogi to nic złego, wręcz przeciwnie, mięśnie pobudzają nasz przemianę materii i pozwalają na szysze spalanie kalorii.
Jeśli jednak uważasz, że są zbyt duże, możesz spróbować wykonywać ćwiczenia rozciągające oraz takie jak joga czy pilates, aby wysmuklić dolną partię ciała, a nie wzmocnić mięśnie.
Pozdrawiam