Czy ból bioder może świadczyć o ciąży?

Ból bioder i lędźwi czy to pierwszy objaw ciąży ? Witam bardzo się martwię czy jestem w ciąży... swój ostatni stosunek miał miejsce 9/10 lutego okres w lutym dostałam (wywolywalam go gorącymi kąpielami i polopiryna) jednak był on lekko spóźniony krótszy i mniej obfity jednak jednak wystąpiły w nim skrzepy. Dla „uspokojenia” się wykonałam test ciążowy 13 dni po stosunku test o czułości 10 mIU/ml z porannego moczu wskazał wynik negatywny jednak po kilku dniach strasznie zaczęły bolec mnie lędźwie i biodra zaniepokojona wykonałam znów test ciążowy tym razem 20 dni od stosunku o czułości 20 mIU/ml wynik jaki uzyskałam po wskazanym czasie producenta pokazywal brak ciąży- jedna kreska. Bardzo się stresuje i martwie zaistniała sytuacją.. czy testy 13 i 20 dni od stosunku mogły nie wykazać ciąży a bóle bioder i lędźwi wskazują na ciąże ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

testy ciążowe jasno wskazują brak zapłodnienia, natomiast ponowne opóźnienie się miesiączki może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi i zdecydowanie wymaga konsultacji ginekologicznych.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Ból bioder i lędźwi nie jest symptomatyczny dla ciąży, natomiast nie wskazuje jasno na jedno schorzenie – niestety podała Pani zbyt mało informacji, by móc precyzyjnie wskazać źródło Pani dolegliwości. Ból biodra wraz z bólem odcinka lędźwiowego kręgosłupa może być spowodowany np. rwą kulszową, ale też schorzeniami związanymi ze stawami (np. RZS czy przeciążeniem lub zapaleniem ścięgien czy mięśni).

Jeżeli ból będzie się nasilał, proszę nie zwlekać z wizytą u lekarza – na początek może Pani wybrać się do internisty. Badanie fizykalne powinno pomóc w określeniu dalszej diagnostyki.

Być może nasze artykuły okażą się pomocne, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/urazy-stawu-biodrowego oraz https://portal.abczdrowie.pl/bol-biodra-przyczyny-wskazania-zapobieganie-cwiczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.