Czy czerwone plamy na twarzy powstały w wyniku założenia spirali Mirena?

Witam.Od 1.5 roku mam założoną spiralę Mirena.Nie jestem pewna Ale czasowo by się zgadzało, od tamtej pory wyszły mi straszne,czerone plamy na twarzy.Głównie czoło i policzki.Nie swedzi i nie ma żadnych krost.Czy to może być od spirali,od hormonów?To taki jakby stan zapalny.Pomaga mi jedynie trochę krem sudokrem.

Może mieć to związek z założoną spiralą. Jedynym sposobem na stwierdzenie tego jest czasowe usunięcie spirali i obserwacja. ew. może iść Pani do alergologa/dermatologa.

Jednocześnie przepraszam za tak długi okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu abczdrowie.pl