Czy ja mogę mieć nerwicę?

Witam czy ja moge mieć nerwice? Jestem młodą osobą i od dziecka wszystkim się przejmuje i wszystko wyolbrzymiam. Ciągle wmawiam sobie różne choroby , pamiętam jak kiedyś bałam się że mam raka tak naprawdę bez podstawnie. Ciągle mam tak ze jak przestanę się przejmować jedna rzeczą to zaczynam druga. Dopasowuje do siebie różne choroby a potem boje się ze je mam, jak wyczytać o jakieś nowej, nieznanej dla mnie chorobie to potem boje się ze mogę ją mieć. Mam też tak ze jak np coś komuś zrobię, albo nie to potem cały dzień myślę o konsekwencjach, przejmuje się co ci ludzie o mnie pomyślą co zrobią. Pamiętam ze kilka lat temu będąc na wakacjach skaleczylam się i pobrudzilam krwia pościel a potem po powrocie bałam się że właściciele mnie zidentyfikuja przez pobranie mojego DNA (wiem ze to głupie ale naprawdę tak mam ) jak napisałam wyżej czytam o różnych horobach w internecie a potem boje się ze mogę na to chorować często nawet nie mając żadnych objawów, kiedyś stwierdziłam że mam raka tylko przez bóle w klatce piersiowej. Napisałam to bardzo Nie logicznie za co przepraszam. Czy to może być jakiś " problem" psychiczny i powinnam skonsultować się z jakimś psychologiem?

Witam, aby zastanowić się nad tym, czy zachowania mogą mieć związek z zaburzeniami nerwicowymi, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Może Pani również skorzystać z pomocy psychologicznej aby zmienić swój sposób funkcjonowania. Porozmawiać o podłożu, przyczynie Pani lęku.

Pozdrawiam
Dorota Nowacka
www.pracownia-start.pl