Czy jest istotna kolejność brania tabletek?

Na opakowaniu jest schemat w postaci strzałek, jak powinno zażywać  tabletki. Wzięłam tabletkę poniedziałkową ale nie idąc za kierunkiem strzałki tylko po kolei jak są zapakowane w blistrze. Czy mam brać dalej je tak jak zaczęłam??

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli przyjmuje Pani tabletki jednofazowe, gdzie wszystkie zawierają te same hormony, to nie ma znaczenia w jakiej kolejności będzie je Pani zażywać. Jeżeli jednak lekarz przepisał Pani tabletki dwufazowe lub zawierające tabletki placebo, należy przestrzegać kolejności przyjmowania poszczególnych rodzajów tabletek. Strzałki służą jedynie pomocą, należy się kierować przede wszystkim rozsądkiem.

Pozdrawiam serdecznie!