Czy jest możliwe, że 3,5 miesiąca po porodzie i przy stosowaniu tabletek znowu jestem w ciąży?

Witam! Jestem 3,5 miesiąca po porodzie, po 6 tygodniach moja ginekologprzepisała mi C******** i biorę je zgodnie z treścią ulotki, punktualnie każdego dnia (jestem w trakcie 3-go opakowania). Po pierwszym opakowaniu wystąpiło krwawienie trwające około 6 dni, później już nic. Pierwszy miesiąc nie miałam żadnych upławów, przy stosunku również nie było zbyt wilgotno. Teraz mam średnio obfite upławy, wydaje mi się, że lekko powiększony brzuch, wilczy apetyt, wypadają mi włosy, jestem senna. Robiłam dwa testy ciążowe, jeden dwa tygodnie temu, drugi kilka dni temu - wyniki negatywne. Mimo to możliwe, że jestem w ciąży? Czy tabletki mają wpływ na wynik testu, czy mogą go sfałszować? Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Wypadanie włosów kilka miesięcy po porodzie to zupełnie naturalny objaw, wynika ze zmian hormonalnych przez które kobieta przechodzi w tym okresie - podczas ciąży włosy praktycznie nie wypadały. Wilczy apetyt jest również normalny, jeśli karmi Pani piersią. Krwawienia podczas przyjmowania tabletek, o których Pani pisze, to norma. Jest to częste działanie niepożądane tego typu preparatów.

Jeśli "upławy", które Pani opisuje, są cuchnące, to niewykluczone, że przechodzi Pani infekcję dróg rodnych i należy udać się do ginekologa. Jeśli przyjmuje Pani tabletki bardzo regularnie, to szansa na ciążę jest minimalna (jednak nigdy nie zerowa).

Pozdrawiam serdecznie!