Krwawienie wykluczające ciążę przy stosowaniu tabletek

podczas przyjmowania tabletek w ostatnim dniu zauważyłam, że w blistrze zostało mi dwie tabletki, wzięłam więc jedną ost. dnia i zrobiłam 7dniową przerwę podczas której miałam obfite krwawienie, następnie zaczęłam przyjmować normalnie tabletki z nowego opakowania. Nie wiem w którym tygodniu tamtego cyklu przeoczyłam jedną tabletkę i dobrze zrobiłam robiąc przerwe i zostawiając jedną tabletkę w blistrze.Czy jestem w ogóle chroniona obecnie i czy skoro miałam krwawienie to mogę wykluczyć ciążę?

Piotr Pilarski

Może to oznaczać, że w poprzednim cyklu nie była Pani chroniona. Obfita miesiączka wyklucza ciążę. Od nowego cyklu antykoncepcja działa.

Pozdrawiam.