Czy jest możliwość ciąży, mimo że nie pominęłam żadnej tabletki?

Witam. Od roku biore tabletki antykoncepcyjne ellin. W tym miesiącu miałam dużo na głowie więc czasem przyjmowałam je o 14 A czasem o 16. Wczoraj zauważyłam jedna cieniutka niteczke krwi w sluzie z pochwy, a później wydawał mi się też śluz może trochę rozowy. Bardzo obawiam się ciąży. Dodatkowo czuje w ustach metaliczny posmak. Jednak w tym miesiącu nie odbyłam ani razu pełnego stosunku, tylko peeling. Jednak podejrzewam że narzeczony mógł mieć sperme na ręku która notykal moich narządów. Czy jest jaka możliwość ciąży? Żadnej tabletki nie pominęłam, tylko przechowuje blister z plastikowym pudełeczku w pokoju, w którym rano jest dosyć gorąco i zastanawiam się czy mogło to wpłynąć na działanie tabletek

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli przyjmowała Pani wszystkie tabletki antykoncepcyjne regularnie, a dodatkowo nie dochodziło w tym czasie do stosunków, to nie ma możliwości ciąży.

Petting niesie ze sobą niewielkie ryzyko zajścia w ciążę, ale jeśli była Pani chroniona tabletkami antykoncepcyjnymi to szanse są znikome. Tabletki wykazują bowiem wysoką skuteczność, jeśli chodzi o zapobieganie ciąży.

Tabletki mogą być przechowywane w temperaturze pokojowej – wówczas nic się z nimi nie stanie. Dwie godziny opóźnienia również nie wpływają na działanie tabletek. Natomiast plamienia mogą być jednym ze skutków ubocznych tej metody antykoncepcji.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysoka-temperatura-a-przechowywanie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przechowywanie-tabletek-w-wysokiej-temperaturze-ma-wplyw-na-ich-skutecznosc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowa-wydzielina-z-pochwy-przy-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rozowa-wydzielina-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.