Czy krótkie krwawienie miesiączkowe może oznaczać ciążę?

Witam.miesiac temu okres miałam bardzo obfity trwał 5-6 dni teraz pojawił mi sie okres, który trwał 2-3 dni czy to mozebyc ciąża?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie menstruacyjne trwające 2-3 dni to nic nie fizjologicznego. Nie zawsze okres u kobiety trwa tyle samo. Odpowiedzialne za to są wahania hormonów. Jeżeli jednak podejrzewa Pani iż może być w ciąży polecam wykonać test ciążowy. Nie spodziewam się jednak ciąży gdyż ewentualne krwawienie implantacyjne jest znacznie krótsze i dość ubogie.