Czy mam przyjmować leki na Helicobacter Pylori?

Mam helicobacter. Przepisano mi Klabax 500mg, Duomox i emanerę 40mg. Mam wątpliwości co do doboru leków i olbrzymi strach przed antybiotykami. Nie wiem czy nie jestem uczulona np na klabax i boję się je przyjmować a ból mi coraz bardziej doskwiera. Proszę o poradę.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli miała Pani kiedyś reakcję alergiczną na antybiotyk, to należy wspomnieć o tym fakcie swojemu lekarzowi. Jeżeli nie, to nie ma podstaw, aby bać się stosowania antybiotyków. Helicobacter pylori jest bakterią i leczy się ją za pomocą antybiotykoterapii. Sugeruję zastosować zalecone leczenie. Pozdrawiam!