Czy mięśniaki wpływają na miesiączki?

Witam Mam 40 lat .Od jakiegoś czasu zaczęłam mocno tyć i mieć problemy z miesiączkowaniem zawsze byłam szczupła. Po wizycie u ginekologa okazało się że mam duże miesniaki 7 cm srodscienne .Czy takie miesniaki mają wplyw na wagę BMI powyżej 30 2 Czy po usunieciu miesniakow będę musiała przyjmować leki .

Nie, mięśniaki nie mają wpływu na masę ciała. Poza niektórymi zaburzeniami endokrynologicznymi, 99% problemów z nadmierną masą ciała wynika ze zbyt dużej ilość spożywanego pokarmu (podaż kalorii przekracza zużycie). Sugeruję konsultację endokrynologiczną.