Czy mogę wziąć 1. tabletkę 14 godzin później?

Witam. Wczoraj wieczorem mniej więcej o godzinie 24 dostałam okresu. Niestety, nie kupiłam wcześniej tabletek i nie mogłam wziąć 1 tabletki. Czy jeśli wezmę ją po 14 h będę zabezpieczona? Chciałabym dodać, że to moją pierwsze opakowanie i nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu zabezpieczenia.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych można rozpocząć pierwszego dnia miesiączki (pierwszy dzień cyklu) - wtedy od razu uzyskuje się pełną skuteczność antykoncepcji. W przypadku rozpoczęcia zażywania 2-5 dnia cyklu, należy przez 7 następnych dni stosować dodatkową formę antykoncepcji (prezerwatywa), potem uzyskuje się pełną ochronę przed ciążą. Tak najprawdopodobniej należałoby postąpić w Pani przypadku. Proszę poszukać jeszcze informacji w ulotce leku.

Pozdrawiam!