Czy mogłam zajść w ciążę po zbyt późnym przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej?

Witam serdecznie! Męczy mnie pewna sprawa, dlatego też postaram się opisać całą sytuację. Przyjmuję tabletki Yasminelle od ponad 5 lat, sama mam 22. Okres mam zawsze regularny, rozpoczyna się i kończy co do minuty, cykl trwa 29 dni. Moim problemem jest obawa o zajście w ciążę. W piątek (27. stycznia) rozpoczęłam nowy blister tabletek. Tego dnia oraz następnego uprawiałam seks z moim chłopakiem bez żadnego innego zabezpieczenia. Do stosunku doszło także we wtorek (31 stycznia). Niestety następnego dnia okazało się, iż zapomniałam o wtorkowej tabletce. Każdorazowo zażywałam je o godzinie 19., niestety wtorkową przyjęłam dopiero w środę o 14. Jak wysokie jest prawdopodobieństwo ciąży? i kiedy zrobić test w celu jej wykluczenia/potwierdzenia, aby mieć pewność? Dodam, że od wtorku (czyli od kiedy zapomniałam przyjąć tabletkę) odczuwam ból jajników. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam serdecznie!
Ze względu na pominięcie tabletki w pierwszym tygodniu blistra ryzyko ciąży wydaje się stosunkowo wysokie. Niestety nie ma możliwości wyliczenia dokładnego, matematycznego ryzyka. W obecnej sytuacji wskazane jest kontrolne wykonanie testu ciążowego. Test z krwi może Pani wykonać 10 dni po ostatnim zbliżeniu. Test z moczu po co najmniej 14. Wcześniejsze wyniki niestety mogą dać wynik fałszywie ujemny. Opisywane dolegliwości bólowe nie przemawiają za ciążą i nie należy ich nadinterpretować.
Pozdrawiam