Czy moja córka ma podwyższony wynik AST i żelaza?

Witam.Wczoraj odebrałam wyniki badań córki - 10 miesięcy.Cala morfologia tsh glukoza biliruna w normie.Ma podwyższony wynik AST według laboratorium norma dla niemowlęcia wynosi do 34 u/l czyli tyle co dla dorosłej osoby. Córka ma wynik 62u/l. Jednak z tego co się orientuję normy dla niemowlaka w tym wieku mogą sięgać 89u/l i zastanawiam się czy otrzyman wynik jest wiarygodny. To samo jest z poziomem żelaza normy dla niej są takie same jakie ja miałam w czasie ciąży od 50-150. Czy tak faktycznie jest?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam.
Poziom AST nie jest znamiennie podwyższony. Zalecam powtórzenie badania za ok 4 tygodnie. Dla dzieci zakresy normy poziomu żelaza są takie same [35-150]. Pozdrawiam.