Czy moje wyniki badań krwi są dobre?

Witam, mam 20 lat. Proszę o analizę moich wyników krwi. Morfologia krwi pełnej: WBC 6 Tys/uL RBC 4,68 mln/uL HGB 12,2 g/dL HCT 37,1 % MCV 79,3 fL MCH 26,1 pg MCHC 32,9 g/dL PLT 279 Tys/uL RDW-SD 45 fL RDW-CV 16% PDW 14,7 fL MPV 11,6 fL P-LCR 36,2 % PCT 0,32% 5DIFF NEUT 3,6 Tys/uL NEUT 60% [50-70] LYMPH 1,69 Tys/uL LYMPH 28,2 % [25-40] MONO 0,62 Tys/uL MONO 10,3 % [2-8] BASO 0,01 Tys/uL BASO 0,2 % [0-1] EO 0,08 Tys/uL EO 1,3 % [2-4]. Martwi mnie wynik (MONO i EO). Proszę o sprawdzenie moich wyników. Dodam, że ostatnio często boli mnie głowa, jestem zmęczona i senna.

20 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Wyniki badań nie odbiegają bardzo od przyjętych norm, jednak poziom MCV jest obniżony przy normie 81-99 fl. Jednocześnie poziom RDW jest podwyższony, co razem może nasuwać podejrzenie niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Objawy, które Pani prezentuje, są również charakterystyczne dla niedokrwistości. Aby potwierdzić te przypuszczenia, należy poszerzyć diagnostykę o wykonanie badania poziomu żelaza we krwi.

Z otrzymanymi wynikami warto udać się do lekarza rodzinnego, by przekonać się, czy należy wdrożyć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!