Czy można pić len mielony podczas stosowania doustnej antykoncepcji?

Czy picie jednej szklanki dziennie lnu mielonego wpływa na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Len mielony jest uzupełnieniem codziennej diety w substancje śluzowe osłaniające przewód pokarmowy. Nie odnotowano interakcji z lekami, w tym z tabletkami antykoncepcyjnymi.
Nie ma zatem przeciwwskazań do przyjmowania lnu w trakcie stosowania tej metody zabezpieczenia.
Pozdrawiam