Czy można stosować Jovesto podczas karmienia piersią?

Witam serdecznie . Mam takie pytanie ,czy można stosować Jovesto (5mg ) przy karmieniu piersią ? Synek ma obecnie 16 msc . Moja dawka zalecona to 1 x1, mam Pyskowice . Czy nieleczona alergia ( brak objawow w tym roku ) może powodować napady astmy ? Zauważyłam że gorzej mi się oddycha . Bardzo proszę o odpowiedź ,czekam na wizytę u pulmonologa / alergologa ale nie wiem czy mogę stowac ten lek do tego czasu . Bardzo dziękuję . Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podczas ciąży i karmienia piersią producent nie zaleca stosowania Jovesto, więc przed zażyciem leku proszę skonsultować to ze specjalistą. Takie przeciwwskazanie wynika z braku badań analizujących ewentualny szkodliwy wpływ desloratadyny na niemowlęta. Natomiast w przypadku nasilonych objawów alergii lekarz może stwierdzić przewagę korzyści wynikającej ze stosowania substancji nad jego hipotetyczną szkodliwością. Tutaj sugestia naszego eksperta, proszę się z nią zapoznać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/tabletki-przeciwalergiczne-podczas-karmienia-piersia.

Pyłkowica, czyli uczulenie na pyłek roślin, jest chorobą manifestującą swe objawy dolegliwościami ze strony układu oddechowego i może przerodzić się w astmę. W przypadku gdy ma Pani problemy z oddychaniem, wskazane jest rozpoczęcie leczenia jak najszybciej. Zachęcam również do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-zwalczyc-zapalenie-blony-sluzowej-nosa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.