Czy osoba z otyłością i alergio powinna iść do sanatorium?

Dobry wieczór Moja siostra już 15 lat ma astmę oskrzelowa rozne alergie problem z otyłością gdzie nie może sobie poradzić do tego doszedł problem ze stawami i z żylami stwierdzono zakrzepica. Ostatnio była u lekarza domowego i zapytała o skierowanie do sanatorium niestety lekarz potraktował ja dziwnie podsmiechiwal się pod nosem i stwierdził że jej się nie należy.Alergolog znów mówi inaczej że powinna dostać i starać się o miejsce w sanatorium.Co powinna zrobić moja siostra?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Po 15 latach leczenia siostra powinna ubiegac się o wsparcie lecznicze w postaci pobytów w sanatoryjnych.

Dzień dobry. Wiele z tych dolegliwości ma swoje nasilenie a nawet przyczynę w otyłości. Czy siostra podejmuje w tym kierunku działania, by poprawić swój komfort funkcjonowania? Pracuję z osobami nad kontrolą i utrzymaniem właściwej wagi, które wcześniej zmagały się z różnymi dodatkowymi dolegliwościami. Gdy osiągnęły poprawę w zakresie funkcjonowania psychologicznego przełożyło się to także na utratę zbędnych kilogramów, jak również zniwelowanie trudności z oddychaniem. Może taka współpraca z psychologiem byłaby dla Pani siostry pomocną wskazówką. Pozdrawiam.