Czy powinnam już zastosować plastry?

Witam, od stycznia do 10 listopada 2010 zażywałam tabletki antykoncepcyjne A*** ze względu na to, że karmiłam moja córkę piersią. 10 listopada byłam na wizycie u mojej ginekolog i ustaliłyśmy, że po odstawieniu tabletek przejdę na plastry antykoncepcyjne. Więc 11 listopada nie wzięłam kolejnej tabletki i już po dwóch dniach (czyli dziś w sobotę 13 ) pojawiło się małe krwawienie, a moja ginekolog mówiła, że nastąpi to po 2, 3 tygodniach. W związku z tym mam pytanie, czy powinnam już teraz przykleić plaster? Czy to krwawienie to porostu tylko takie plamienie? Nie wiem jak mam to traktować:(

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli zamierza Pani przejść bezpośrednio z tabletek na plastry konieczne jest zrobienie 7dniowej przerwy i naklejenie plastra w dniu, w którym rozpoczynałaby Pani nowy blister.
Być może Pani doktor się "przejęzyczyła", albo Pani coś źle zrozumiała. Po odstawieniu tabletek krwawienie zawsze występuje po kilku dniach, najczęściej właśnie w 3-4 dniu od odstawienia, co u Pani się właśnie potwierdziło.

Pozdrawiam.