Czy przestać brać tabletki czy poczekać do końca blistra?

Witam, biorę od 6 dni tabletki antykoncepcyjne Novynette (od pierwszego dnia okresu) i nadal mam jakby resztki po okresie takie brązowe plamienie jakby resztki po okresie.. Dodam że jest to moje pierwsze opakowanie po 3 letniej przerwie w braniu tabletek ale o innej nazwie. Chciałabym przerwać brać je nie kończąc opakowania pierwszego. Czy mogę tak zrobic czy lepiej poczekać do końca blistra? I czy te plamienie 6 dni od pierwszego dnia okresu to jest normalne?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Lepiej poczekać do końca blistra i udać się na kontrolę do ginekologa.