Czy przez seks oralny mogłem się czymś zarazić?

Uprawiałem sex oralny w stronę prostytutki (lizanie łechtaczki) trwało to około 2 minut, po powrocie do domu po około 5 godzinach pojawiły mi się objawy takie jak pieczenie jamy ustnej i pekanie ust ,zaczerwienie dziąseł ,biały nalot na języku ból podczas mycia zębów oraz pieczenie języka podczas jedzenia oraz picia .Bardzo tego żałuję że to robiłem ,czy mogłem zarazić się jakimiś chorobami wenerycznymi jakie jest prawdopodobieńswto że złapałem HIV,HPV,WZW B lub coś innego , bardzo się teraz boje i nie wiem do jakiego specjalisty się udać mój stan psychiczny jest przez to fatalny bardzo proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych lub wenerologa. Specjaliści zlecą Panu odpowiednie badania, dzięki którym będzie można określić Pański stan zdrowia.

Objawy HIV nie pojawiają się po kilku godzinach od niezabezpieczonego incydentu. Zazwyczaj jest to kwestia kilku tygodni. Tak samo jest w przypadku HPV oraz WZW typu B.

Mimo wszystko powinien Pan się przebadać, ponieważ opisane przez Pana objawy, które wystąpiły po kontakcie z prostytutką są niepokojące. Proszę pamiętać, że niektóre badania będą wiarygodne dopiero po upływie 12 tygodni.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ryzyko-hiv-jest-realne-w-przypadku-seksu-oralnego-bez-zabezpieczenia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-byc-zarazony-hiv-po-seksie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-ryzyko-ze-moglem-sie-zarazic-wirusem-hiv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.