Czy przy następnym opakowaniu tabletek mogę zmienić godzinę zażywania?

Chodzi o to, że jeżeli przyjmowałam jedno pudełko czyli 21 tabletek o godzinie 7.00 rano zawsze regularnie, zrobiłam 7 dni przerwy i następne pudełko zaczęłam brać o 22.00, czy to coś zmienia? Czy mogę od nowego pudełka wybierać nową porę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Można od nowego opakowania zmieniać godzinę przyjmowania tabletek. Ważne jest, aby przerwa w braniu nie była większa niż 7 dni. Jeżeli wcześniej brała Pani tabletki o 7 rano natomiast zmieniła to Pani na 22 to przerwa wyniosła siedem i pół dnia. W takiej sytuacji proponuję przez pierwsze siedem dni przyjmowania tabletek stosowanie dodatkowej metody antykoncepcji np.prezerwatywy.

Pozdrawiam