czy przyjmowanie kwasu foliowego podczas starania się o dziecko ma wpływ na ciążę?

dzień dobry. Zastanawiam sie czy stosowanie kwasu foliowego podczas STARANIA sie o dziecko ma jakis wpływ na powodzenie ciąży. Czy to tylko mity. jesli tak to jakie go kwasu nalezało by używać. Będe wdzięczna za wyczerpująca odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Nalezy stosować ale nie ma znaczenia odnośnie zajścia w ciąże tylko w rozwoju płodowego