Czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej chwilowo zatrzymuje wyczerpywanie się rezerwy jajnikowej (pęcherzyków)?

Dzień dobry, Czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej chwilowo zatrzymuje wyczerpywanie się rezerwy jajnikowej (pęcherzyków)? Czy można w ten sposób nieco przedłużyć swoje zdolności reprodukcyjne? Dodam, że mam amh 0,97 (w kolejnym badaniu 1,79) ze względu na przebyte operacje jajników. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wstrzymuje to wyczerpywanie się rezerwy jajnikowej lecz nie wydłuża w znaczący sposób okresu płodnego w życiu kobiety.