Czy taka sytuacja wymaga ingerencji w kolano?

Czy taka sytuacja wymaga ingerencji w kolano? Stan po urazie kolana. W badaniu RM stwierdza się: - bez obecności zwiększonej ilości płynu w stawie - łąkotka boczna typowego położenia i sygnału, bez cech uszkodzenia - łąkotka przyśrodkowa typowo położona z horyzontalną szczelina pęknięcia na pograniczu trzonu i rogu tylnego dochodzącą do brzegu torebkowego łąkotki - ACL, PCL, MCL, LCL o typowym sygnale i przebiegu - chrząstka na powierzchni obciążanej kłykci kości udowej i piszczelowej o zachowanej grubości, bez ubytków, o gładkich zarysach - rzepka typowo położona; nierówny zarys chrząstki rzepki w części centralnej i na powierzchni bocznej prawdopodobnie z jej pęknięciem; obszar podchrzęstnego obrzęku na powierzchni bocznej rzepki - więzadło właściwe rzepki, troczki rzepki i ścięgno mięśnia czworogłowego o prawidłowym obrazie - ślad płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej; pozostałe kaletki okołostawowe bez obecności wysięku - okolica gęsiej stopki i pasmo biodrowo-piszczelowe o prawidłowym obrazie - ciało Hoffy bez obrzęku - kości tworzące staw o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych - dół podkolanowy wolny

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować wyniki badan obrazowych oraz Pana stan z ortopedą. Na tej postawie ustali on wskazana do ewentualnej operacji.