Czy takie wyniki mieszczą się w normach?

Witam, mam 30 lat, jestem mężczyzną. Czy wyniki badań są normie? Morfologia: Erytrocyty 4,87 mln/µl Leukocyty 6,74 tys/µl Hemoglobina 14,0 g/dl Hematokryt 42,2 % MCV-śr. obj. erytrocyta 86,7 fl MCH-śr. masa Hb w erytr. 28,7 pg MCHC-śr. stęż. Hb w ertytr. 33,2 g/dl RDW-CV-współcz. zmienności 13,5 % RDW-SD-odchylenie stand. 43,1 fl PLT - Płytki krwi 181 tys/µl PCT-płytkokryt 0,22 % MPV-śr. obj. płytki krwi 12,4 fl PDW-dyspersja wielkości płytek 17,8 % P-LCR - wsk. megatrombocytów 46,1 % NEU%-Neutrocyty 59,9 % EOS%-Eozynocyty 2,1 % BASO%-Bazocyty 0,3 % LYM%-Limfocyty 30,6 % MON%-Monocyty 7,1 % NEU

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Bardzo dobrze, że wykonuje Pan profilaktycznie badania krwi. Każda osoba powinna przynajmniej raz w roku poddać się takiemu badaniu.

Morfologia krwi to analiza, która służy do oceny stanu zdrowia. Może być traktowana jako wskaźnik diagnostyczny wielu chorób, w tym niedokrwistości, nowotworów czy stanów zapalnych.

Nie napisał Pan, czy występują obecnie jakieś problemy zdrowotne, czy niepokojące dolegliwości. Dopiero takie rozeznanie może dawać pełną interpretacje oceny stanu zdrowia.

Z przedstawionych natomiast wyników, można by wywnioskować, że wszystkie parametry mieszczą się w wyznaczonych normach. Świadczy to o tym, że aktualnie nie ma w organizmie stanu zapalnego, niedokrwistości, czy zaburzeń odporności.

Zalecamy w razie wątpliwości konsultację z lekarzem rodzinnym.

Proponujemy na przyszłość (w razie wykonywania badań profilaktycznych) rozszerzenie diagnostyki o takie parametry jak: próby wątrobowe, lipidogram, poziom elektrolitów i glukozy w krwi.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-badania-profilaktyczne-warto-wykonywac

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-krwi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.