Czy takie wyniki mogą być spowodowane infekcją?

Na moroflogii wyszły mi podwyższone eonzycyty (0.59 - wartość referencyjna 0.04-0.4) oraz % eonzycytów (7.4%) wszystkie inne parametry są w normie. Czy może to być spowodowane akutalną infekcją dróg oddechowych lub wyrzynanie ósemki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podwyższony poziom eozynocytów (określanych również eozynofilami) może wskazywać na choroby pasożytnicze, takie jak: owsica, glista ludzka czy tasiemiec.

Podwyższona wartość eozynofili może również towarzyszyć chorobom alergicznym oraz infekcjom toczącym się w organizmie. Możliwe więc, że eozynocyty są u Pana podwyższone z powodu aktualnej infekcji dróg oddechowych.

Z tego powodu warto powtórzyć badanie po zakończeniu infekcji i do tego Pana zachęcamy. Inne możliwe przyczyny to: choroby zakaźne, egzema, łuszczyca, astma oskrzelowa oraz inne.

Więcej informacji na temat eozynocytów i ich roli w organizmie przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/eozynocyty-eo-rola-w-organizmie-normy-podwyzszona-wartosc-zmniejszona-wartosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.