Czy te wszystkie objawy wskazują u mnie na nerwicę?

Czy to są objawy nerwicy? Wydaje mi się, że mogę mieć nerwice. Od pewnego czasu mam: - bezsenność - tiki - fobie - zaburzenia odbierania dźwięków (odczuwam lęk, i popada w mała paranoja gdy jestem w głośnik miejscu) - stany lenkowe - urojenia - straszna potliwość bez wysiłku, czego nie było - na zmianę potrafię być senny, a zaraz bardzo pobudzony - koszmary senne - potrafię wmówić sobie że mam jakąś chorobe, a jak się okazuje nic mi nie jest. - nieuzasadnione poczucie winy - potrafię bardzo wybuchnąć złością o byle co Do tego jest jeszcze kilka innych problemów. Ostatnio w moim życiu jest dużo stresów, problemów. Mało śpię, a gdy już zasnę potrafię się co kilka godzin budzić. Mam straszny natłok myśli. Czasami jest mi duszno i kolata serce. Odczuwam ogólne zmęczenie. Czy to może być nerwica?

Witam Pana,
Czy symptomy wskazują na nerwicę?
Bardzo możliwe.
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
i wspomniane fobie często towarzyszą zaburzeniom
lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pana bezpodstawny,
a jednak dla Pana zatrważający lęk.
Każdy lęk, również lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią,
przyczynia się do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji, po wnikliwym
wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Nie można jednak tego zaniedbać, gdyż objawy będą się nasilać.
Aby Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana lęków oraz związanego
z nimi dyskomfortu psychicznego i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął właściwe leczenie,
psychoterapię. Zachęcam Pana do skonsultowania problemu
z psychologiem i do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl