Czy ten ból może mieć związek z masażem erotycznym?

Witam Byłem na masażu erotycznym masażystka masowała mnie rękami i piersiami Jest możliwość zarażenia HIV jeżeli wytarła się tylko chusteczka na piersiach i rękach i mogła nie wyczyścić się dokładnie po ostatnim kliencie ? Między mną a poprzednim klientem było minimum 20 minut odstępu .Nie miałem ran na ciele nie było kontaktu miejsc intymnych po masażu wziąłem gorący prysznic Mam ból zęba i dziasla 4 dni po kontakcie(czy to może być związane?)

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ryzyko zarażenia wirusem HIV po masażu erotycznym, podczas którego Pana genitalia nie miały kontaktu z miejscami intymnymi kobiety, jest bardzo niskie, aby doszło do zakażenia w takiej sytuacji, Pana krew musiałaby mieć kontakt z krwią zarażonej osoby poprzez np. potarcie raną o ranę. Dodatkowo możliwość pozostawienia nasienia poprzedniej osoby na partnerce jest również niska, zwłaszcza, gdy kobieta się przemyła.

Najprawdopodobniej ból zęba nie ma więc związku z potencjalnym zakażeniem HIV, zwłaszcza że nie jest to objaw specyficzny i wystąpił dość szybko po masażu. W takiej sytuacji warto byłoby udać się do stomatologa, jednak gdyby coś Pana dodatkowo niepokoiło, wystąpiłyby gorączka, zmęczenie, osłabienie, może Pan skonsultować się z wenerologiem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/w-jaki-sposob-jest-przenoszony-wirus-hiv

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zakazenia-wirusem-hiv-nie-sa-charakterystyczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.