Czy ten lek może powodować przetłuszczanie i wypadanie włosów?

Czy inofem moze powodowac przetluszczanie sie wlosow i ich wypadanie? Jestem na tabletkach antykoncepcyjnych i od 3 miesiecy przyjmuje inofem w celu uregulowania gospodarki hormonalnej. Ytak polecil mi ginekolog zeby pozniej przy odstawieniu tabletek bylo latwiej zajsc w ciaze. Czy to znaczy ze on zle na mnie dziala jezeli powoduje przetluszczanie i wypadanie wlosow?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dziękuję za to pytanie. Inofem to preparat (suplement diety) zawierający dwie substancje czynne - mio-inozytol oraz kwas foliowy. Ma on za zadanie wspomagać utrzymanie prawidłowej równowagi hormonalnej u kobiet. Ponadto korzystnie oddziałuje na skórę i włosy. Jest to preparat bezpieczny i przy jego prawidłowym stosowaniu nie powinny wystąpić skutki uboczne. Cieszy się dobrymi opiniami wśród stosujących go kobiet. Więcej na jego temat może Pani przeczytać pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/inofem.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy to preparat Inofem jest przyczyną Pani problemów z przetłuszczaniem się włosów oraz zwiększonym ich wypadaniem. Być może spowodował on zmiany w Pani układzie hormonalnym, których przejściowymi objawami są w/w problemy. Ale proszę pamiętać, że także preparaty antykoncepcyjne mogą dawać takie skutki uboczne. Aby jednoznacznie stwierdzić, jaka jest przyczyna problemów z włosami, niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który przepisał Pani środek antykoncepcyjny oraz Inofem.

Przetłuszczanie się włosów oraz ich wypadanie może mieć wiele przyczyn, niekoniecznie związanych z zażywanymi lekami. Zachęcam do lektury artykułów na ten temat, które może Pani znaleźć w naszym serwisie:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

https://uroda.abczdrowie.pl/przetluszczajace-sie-wlosy

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia!

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.