Czy test LTT może być fałszywie dodatni?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy Boreliozy - wykonałem test Western Blot, który dał wynik bardzo ujemny, następnie zrobiłem test LTT i jego wyniki są następujące: B. afzelii 5.0, B. sensu stricto 4.7, B. garinii 4.6, Borellia OspC 4.6, przy zakresie ref. <2.00. Mam objawy zarówno neurologiczne jak i kardiologiczne od ok. 6 lat. Chciałbym się w związku z tym dowiedzieć jak interpretować te wyniki na tle Western-Blot, czy test LTT może być fałszywie dodatni?

Zgadza się, wyniki testu LTT mogą być fałszywie dodatnie. Badanie to nie jest zalecane w diagnostyce boreliozy, natomiast Western blot jest metodą z wyboru i to jej wynikiem się kierujemy.