Czy w takim przypadku kwalifikuję się na operacyjne zmniejszenie żołądka?

Witam, jestem 21-letnim mężczyzną, mam 181 cm wzrostu i ważę 112 kg. Wszelkie próby odchudzania nie dają rezultatów. Czy w takim przypadku kwalifikuję się na operacyjne zmniejszenie żołądka? Czy do lekarza bariatry potrzebne jest skierowanie? Dodam, że mam nadciśnienie tętnicze.

Witam serdecznie,
o tym czy zakwalifikuje się Pan do operacji żołądka zdecyduje lekarz. Skierowanie jest wymagane.
Zastanawia mnie jednak cz rzeczywiście podejmował Pan zdrowe i rozsądne próby odchudzania. Często działamy na własną rękę zamiast oddać się w ręce specjalistów. W wyniku niewłaściwych diet, monodiet lub diet bardzo rygorystycznych następuje efekt jo-jo, zwalnia metabolizm a y tracimy nadzieję na sukces.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk