Czy w trakcie brania tabletek może wystąpić okres po okresie?

Biorę pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne, wzięłam pierwszą tabletką 1. dnia miesiączki. Po tygodniu miałąm 2 dni przerwy i znów okres. Dodam, że dzień przed dostaniem po raz drugi miesiączki wymiotowałam, ale po 15h od wzięcia tabletki. Następnego dnia wzięłam o tej godzinie co zawsze następną tabletkę. Czy wszystko jest dobrze? Czy mogę tak szybko dostać miesiączka po miesiączce?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tabletki antykoncepcjne, zwłaszcza na początku stosowania, mogą powodować nieprawidłowe krwawienia międzymiesiączkowe. Po kilku cyklach objawy powinny ustapić.
Jeżeli krwawienie nie ustąpi lub bęzie się nasilać, powinna Pani udać się do lekarza ginekologa. Być może będzie konieczna zmiana preparatu na inny lub zmiana metody antykoncepcyjnej.