Czy wyparta orientacja biseksualna może być powodem mojej niemożności zbudowania relacji seksualnej z mężczyzną?

Witam. Mam bardzo konkretnie pytanie do seksuologa (albo psychologa), czy wyparta (zrezygnowałam z niej świadomie ze ze względu na związek z Kościołem) orientacja biseksualna (podobają mi się i podniecają mnie osoby obu płci, od zawsze, ale nigdy nie weszłam w związek z kobietą) może być powodem mojej niemożności zbudowania relacji seksualnej z mężczyzną? Uciekam z tych relacji, dążę do nich a potem się wycofuję, gdy jestem z mężczyznami nie czuję nic i boję się seksu. Z kobietą nigdy nie byłam.

Witam Panią
Pani krótki opis absolutnie nie jest wystarczający
ani do określenia Pani orientacji seksualnej ani też do dotarcia
do przyczyny Pani „niemożności zbudowania relacji seksualnej
z mężczyzną”.
Niepokojący jest fakt, że dąży Pani do relacji z mężczyznami,
którzy, jak Pani pisze, podobają się Pani i wycofuje się Pani
z tych relacji.
Nie wspomina Pani nic o swojej przeszłości.
Możliwe, że Pani lęk przed intymnymi relacjami z mężczyzną
ma podłoże psychologiczne, np. bolesne i traumatyczne
doświadczenia z przeszłości, przykre doświadczenia
w kontaktach z mężczyznami również w okresie
wczesnego dzieciństwa (np. nauczyciel, ojciec, sąsiad, kolega…)
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pani problemów.
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli Pani wzmocnić poczucie
własnej wartości a także spojrzeć na siebie,
na innych ludzi, a zwłaszcza na mężczyzn
z odpowiedniej perspektywy i nawiązać
właściwe relacje z mężczyznami, a następnie
stworzyć satysfakcjonujący związek z mężczyzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry!

Każdy człowiek i każda historia jest inna, stąd nie jest możliwe odpowiedzieć jasno na Pani pytanie. Hipotetycznie - tak, jest to możliwe. Możliwe jest jednak także, że Pani orientacja seksualna jest najbliższa homoseksualnej lub wręcz przeciwnie, że jest Pani osobą heteroseksualną, ale lęk i brak satysfakcji z relacji z mężczyznami ma zupełnie inne powody.
Czy korzystała Pani z psychoterapii?

Pozdrawiam!