Czy wystarczy zmienić dietę i więcej się ruszać, aby poprawić wyniki?

Witam, Zrobiłam sobie badania w ramach profilaktyki 40 plus. Wszystkie wyniki wyszły w normie oprócz: glukoza na czczo 101,80 oraz cholesterol ( całkowity 272,8, HDL 65,0 LDL 180 , nie -HDL 207,80 ) Czy wystarczy zmienić dietę i więcej się ruszać aby te wyniki poprawić czy jednak konieczne jest już zażywanie tabletek ? Pozdrawiam, Sabina

Na początku warto zwiększyć aktywność fizyczną (min. 30 minut dziennie) i zredukować podaż kalorii i powtórzyć badania za 3-5 tygodni. Jeżeli wyniki nie ulegną poprawię, należy skonsultować się z lekarzam.