Czy z katarem i bólem głowy powinnam iść do lekarza?

Od 2 dni czułam że robię się chora. Teraz mam 38.1 temp i lekki ból głowy. Nie spada po aspirynie mam wrażenie że po 2 tabl. Groprinosinu 500 spadła do 37.6 ale już po godzinie dwóch znów narasta Max do 38.1. Wcześniej miałam trochę bol gardła teraz mam lekki wodnisty Katar. Co to może być? Czy powinnam iść do lekarza?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję kilka dni spróbować leczyć się środkami dostępnymi w aptece bez recepty, przyjmować leki przeciwgoraczkowe w regularnych odstępach czasu, jeśli nie działa aspiryna to może paracetamol lub ibuprofen, toaletę nosa woda morska inhalacje z soli eterycznych. Wypoczynek, nawadnianie herbata z miodem i cytryną. W razie braku poprawy kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam