Czy zmęczenie, młodości i wrażliwość piersi świadczą o ciąży?

Witam. okres mam co 27-31 dni. 17 dnia cyklu kilkukrotnie doszło do stosunku bez zabezpieczenia. Od kilku dni czuję kłucie w podbrzuszu, zmęczenie i delikatne mdłości. Śluz jest mleczny a szyjka macicy wysoko osadzona, piersi są bardziej wrażliwe na dotyk. Moje pytanie czy to może być ciąża ??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli w okolicach dni płodnych współżyła Pani, to niewykluczone, że doszło do zapłodnienia, niemniej trudno stawiać taką tezę – powinna Pani wykonać test ciążowy, który zdecydowanie rozwieje Pani wątpliwości.

Po zapłodnieniu faktycznie szyjka macicy jest uniesiona a jej ujście szczelnie zamknięte. Proszę zapoznać się z tym materiałem, być może będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/szyjka-macicy-przed-okresem-po-zaplodnieniu-w-czasie-ciazy.

Co do pozostałych objawów, to również mogą być objawami ciążowymi, za które odpowiedzialne są hormony – już w kilka dni po zapłodnieniu prowadzą do wielu zmian w organizmie kobiety, manifestując swą obecność przez np. senność, zmęczenie, brak apetytu czy mdłości.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.