Czy żółtaczka może mieć wpływ na wynik testu hcg?

Witam, byłam u lekarza ginekologa. Stwierdził wczesną ciążę, zlecił mi badania na beta hcg. Wynik był ujemny. Czy możliwe jest to, że na wynik testu wpłynęło to, że mój narzeczony ma żółtaczkę typu C?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C) nie wpływa na wynik testu ciążowego. Tak nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że zdaje sobie Pani sprawę z tego, że  WZW C to choroba spowodowana wirusem, przenoszona droga płciową, bardzo, bardzo zakaźna i nieuleczalna (można ją wyleczyć tylko we wczesnej fazie choroby, tuż po zakażeniu). Stwierdzono związek WZW C z rakiem wątroby. Jeśli współżyła Pani ze swoim partnerem bez prezerwatywy (a tak musiało być, skoro mogło dojść do ciąży), to z dużym prawdopodobieństwem doszło do zakażenia Pani wirusem powodującym WZW C.

Pozdrawiam!