Czym jest spowodowany mój ból jądra?

Witam mam 18 lat a od około 15 roku życia zaczęło albo zaczęły boleć mnie jądra a ból pojawił się bodajże rano bądź w czasie chodzenia dodam że szczypała mnie cewka i czułem lekki ból podczas sikania teraz już raczej nie czuje ale cewka nadal szczypie gdy mocz się wda,byłem u urologa miesiąc temu zrobił usg i powiedział że jest to skręt jądra chociaż dziwi mnie że tyle lat czułem dyskomfort i okazuje się to skrętem jądra natomiast lekarz coś zrobił z tym jądrem (odkręcił) i ból następnego dnia był faktycznie mniejszy po 2 tygodniach wróciłem do niego do kontroli sprawdził je ja faktycznie praktycznie bólu nie czułem(praktycznie bo mam wrażenie że nie był to ból jedynie czucie dotykania) i powiedział że kontrola za 3 miesiące więc w marcu co prawda jądro prawe bo to mnie głównie bolało i boli to mi odkręcił ponoć ale nadal czuję dyskomfort mogę dodać że lewe jądro nie objawia się bólem natomiast w prawym jądro boli mnie przy dotyku ale dokładnie to najądrzy przy dotyku a raczej uścisku bo samo dotykanie jąder mnie nie boli jedynie takie uderzenia palcem ale to chyba normalnie,nie wiem czy powinienem je uciskać i jądro ogólnie jest większe a guza ja sam jak i lekarz nie uświadczył w dotyku ani usg (czy do tych paru lat mógł zniknąć,przejść dalej,albo być większy?) jak powiedział lekarz dodam jeszcze że od miesiąca dotykam tych jąder co chwile i uciskam je próbując obsesyjnie dojść do powodu boję się że to może być rak a ból może być spowodowany po prostu tym że zbyt często je dotykam kolejną sprawą jest częsta masturbacja teraz już nie ale od właśnie około 15 roku życia od ponad miesiąca już tego nie robię,siedzę też długo przed komputerem i w szkole rano codziennie chodzę około 15-20 minut między 7 a 8 godziną do szkoły od prawie 3 lat, od 3 lat to jądro bolało mnie nie cały czas ale raczej okazyjnie na pare dni o ile pamiętam,pytanie moje jest czy mam sie obawiać czy faktycznie po tylu latach mógł być to skręt jądra może niepełny i odczekać te 3 miesiące Bardzo chciałbym wiedzieć czy jeżeli to rak to guz czy to powiększenie było by większe czy już przeszło dalej albo było by wyczuwalne po tych latach dla lekarza od razu albo widoczne na usg? bo tak jak mówiłem usg nie wykryło żadnych guzów a jądro jest jak powiedział lekarz zdrowe i ukrwione normalnie powiedział też że mam nosić obcisłą bieliznę.Mogę też dodać że to banie się jest spowodowane naczytaniem się na internecie na temat tego,ból pleców na dole występuje u mnie ale tylko przy dłuższym zginaniu i czasami siedzeniu. Może ból jest spowodowany moją świadomością,proszę o pomoc

Lek. Bartosz Domagała

Należy postępować według wskazówek lekarza prowadzącego. Internet nie zawsze dysponuje wiedzą adekwatna do stanu pacjenta. Ważne jest osobiste zbadanie przez lekarza i jego diagnoza