Czym objawia się zapalenie szyjki macicy?

Dzień dobry, chciałam zapytać czy mogę uznać za wiarygodny test ciążowy, który był wykonany 24 dni po odt stosunku, dodatkowo 3-dnia krwawienia z odstawienia(negatywny). Wcześniej, 13 i 19 dni od stosunku również robiłam testy - negatywne. Czy daje to 100% na wykluczenie ciąży? I jeszcze jedno pytanie, przy samobadaniu szyjki macicy, wyczułam krostkę przy jej "rozwarciu", czy oznacza to jakieś zapalenie? Dodam, ze wydaje mi się, iż częsciej korzystam z WC. Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy daje wiarygodne wyniki po upływie 14 dni od ostatniego stosunku. Po 3 negatywnych wynikać ciążę można wykluczyć z dużym prawdopodobieństwem. Krostka zaś nie jest typowym objawem zapalenia. Nie mniej jednak nie mogę powiedzieć iż nie rozwija się u Pani stan zapalny. Warto udać się do ginekologa. Często w stanie zapalnym czy infekcji występują upławy, świąd i częste parcie na mocz.