Dlaczego jeden z moich sutków jest powiększony?

Od ok. pół roku jeden z moich sutków jest powiększony, jakby opuchnięty i bardziej sterczący. Przy ucisku nieznacznie swędzi, a podczas dotyku czuję, jakby był znieczulony. Dodam, że zaczęło się, kiedy zasnęłam w biustonoszu, następnego ranka bardzo bolał i był spuchnięty, po czym ból zniknął, ale opuchnięcie pozostało. Czy może to być coś poważnego?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena przez lekarza ginekologa i zapewne wykonanie usg i Ew dalsza diagnostyka