Dlaczego nie mogę zasnąć, mam koszmary i wpadam w histerię? Co robić dalej ?

Mam 18 lat, od pewnego czasu nie mogę zasnąć, mam koszmary, w nocy boję każdego dziwnego odgłosu, bardzo często płaczę, łatwo się denerwuję i wpadam w histerię z błahych powodów, gdy ktoś mocno mnie zdenerwuje odczuwam silny ból w kręgosłupie, czasami aż ciężko mi się wtedy ruszyć. Zdążały się również myśli samobójcze, nadużywanie leków różnego rodzaju. Zastanawiam czy to przejdzie samo, czy może powinnam coś z tym zrobić, czy to może objawy choroby.

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane nasilonym lękiem i psychicznymi trudnościami. Może Pani starać się poradzić sobie z tym sama, np. korzystając ze wsparcia bliskich osób, rozmawiając o tym, co się z Panią dzieje. Jednak takie objawy mogą się nasilać i utrudniać życie. Dlatego polecam wizytę u psychologa.
Dzięki temu będzie Pani mogła poznać przyczynę dolegliwości i pracować nad swoimi wewnętrznymi problemami. Warto, żeby Pani wiedziała, że jedna wizyta nie będzie wystarczająca do zmiany Pani samopoczucia. Dlatego spotkań z psychologiem powinno być kilka, ponieważ wtedy może Pani uzyskać pożądane i trwałe rezultaty swojej pracy nad problemami.
Pozdrawiam