Spóźnia mi się okres

Witam. Mam problem, ponieważ spóźnia mi się okres i nie wiem dlaczego. Okres powinnam dostać z 15 na 16 w nocy, zazwyczaj mi tak przypadał. Do tej pory ani widu, ani słychu, okres mi się spóźnia i ja nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Nie boli mnie brzuch, nie spuchły piersi. Na razie zauważyłam tylko białą wydzielinę, jest czyściutko biała, gęsta, nie wiem czy występowała u mnie wcześniej, bo nie obserwowałam tego tak dokładnie. Trochę różni się od tej, którą miałam do tej pory, jest bielsza i konsystencją bardziej przypomina hmm, twarożek niż budyń, nie jest jej dużo. :) Uprawiałam z chłopakiem seks poprzez petting. 15 grudnia, gdy miałam mieć okres uprawiałam z nim seks bez zabezpieczenia, obliczając, że to nie są dni płodne. Oczywiście nie miał wytrysku `wewnątrz`. Po kilku razach zaniechaliśmy zwyczajnego stosunku i przeszliśmy do tego, co robimy zazwyczaj. :) Ciężko jest o tym pisać. Zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Wizytę u ginekologa zapisaną mam dopiero na 12go stycznia. Nie wiem, czy mam się martwić. Przez to wszystko do głowy przychodzą mi różne myśli, przejmuję się bardzo i martwię. Co Pan/Pani o tym myśli?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Biała, gęsta wydzielina jest charakterystyczna dla drugiej połowy cyklu, co potwierdza Pani opis. Zastanawiająca jest jednak konsystencja wydzieliny. Twarożkowate upławy są charakterystyczne dla infekcji grzybiczej. Jednak w tej chorobie najczęściej występują objawy towarzyszące takie jak pieczenie czy swędzenie okolic intymnych.

Przyczyn opóźnienia okresu może być wiele, m.in wspomniana ewentualna infekcja, stres, zmiana diety, nadmierny wysiłek fizyczny, leki i inne. Trudno powiedzieć co może być przyczyną w Pani przypadku.

Ze względu na uprawianie stosunku przerywanego warto byłoby wykonać test ciążowy, jeżeli poprzedni wykonywany był przed dniem spodziewanej miesiączki.
Pozdrawiam.