Długie plamienie w czasie brania tabletek - czy mam się niepokoić?

Witam, biorę trzecie opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. Nie zrobiłam przerwy w celu przesunięcia okresu i teraz od półtora tygodnia mam plamienie. Powiem szczerze, że stało się to już męczące. Powinnam się niepokoić czy cierpliwie poczekać? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Plamienia śrócykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Zazwyczaj utrzymują się one przez 3-4 pierwsze opakowania tabletek. Jeżeli po tym czasie plamienia nie ustąpią wskazana będzie wizyta u ginekologa. Wówczas konieczna może być w takim przypadku zmiana tabletek na inne.

Poza tym plamienia mogą wynikać z braku przerwy pomiędzy opakowaniami. Proponuję kontynuowanie przyjmowania tabletek.

Pozdrawiam