Długie przesiadywanie przed komputerem a pogorszenie się wzroku

Witam. Czy dlugie przesiadywanie przed komputerem faktycznie przyczynia sie do pogorszenia wzroku? Czytalam niedawno, ze pogorszenie wzroku nastepuje nie poprzez sam komputer, a fakt, ze mniej mrugamy, co powoduje zaczerwienie oczu. Czy starajac sieę mrugac z normalna czestotliwoscia podczas korzystania z komputera przy jednoczesnym dlugim korzystaniu z niego nie popsuje wzroku? czy telefonu komorkowe tez przyczyniaja sie do pogorszenia jakosci widzenia? Dziekuje za informację.

Komputer i komórka jako takie nie psują wzroku. Może natomiast oprócz wysuszenia oczu,o którym Pani pisze nastąpić przykurcz akomodacyjny, gdy nie odpoczywamy powiedzmy co 2 godziny.Polega to na tym że robisię fałszywy minus,i po oderwaniu oczu od monitora chwilę nie widzimy wyrażnie do dali. Pozdrawiam