Do jakiego lekarza udać się z tymi objawami?

Witam. Proszę o obszerniejsza odpowiedz, gdyż od kilku dni szukam odpowiedzi w internecie i nie wiem co zrobić. Ostatnimi miesiącami moja nerwica się nasiliła, nie potrafię kontrolować swojego stresu oraz myśli. Do tego doszły bóle głowy, przez które wydaje mi się ciagle że jest to guz mózgu. Bóle nie są silne, ani przeszywające. Nie muszę brać tabletki i zazwyczaj przechodzą po drzemce. Najlepiej czuje się rano, zaraz po przebudzeniu wtedy nie doskwiera mi nic. Bóle głowy dotykają potylicy, czasami czubka głowy, a czasami są to sekundowe ukłucia zlokalizowane w lewej części głowy. Do tego zauważyłam drażliwość, bardzo szybko się irytuje i nie kontroluje emocji…Czy powinnam udać się do neurologa czy lekarza rodzinnego? I czy są to pierwsze objawy guza?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry,

Nigdy bez badań nie możemy wykluczać podłoża somatycznego, więc dobrze byłoby to sprawdzić.

Z opisu Pani sytuacji raczej bóle głowy mają charakter napięciowy - czyli występują na tle emocjonalnym. Mogą pojawiać się po emocjonalnych sytuacjach, a także kiedy takiej sytuacji się spodziewamy. Mogą dotyczyć właściwie za równo sytuacji ekscytacji jak i smutku, lęku czy złości. Pojawienie się drażliwości i nadmiernej irytacji jest też współwystępującym często elementem.

Może warto rozważyć wizytę u psychiatry i psychoterapeuty.

Pozdrawiam

Witam Panią,

Skoro stwierdzono u Pani zaburzenia nerwicowe, to one zapewne

powodują opisane przez Panią dolegliwości.

Jeżeli ból głowy ,,przechodzi po drzemce”, to znaczy, że Pani

problem jest natury psychologicznej.

Opisane przez Panią objawy, w tym ciągły lęk o zdrowie, wskazują

na zaburzenia lękowe.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń

W zaburzeniach lękowych, w sytuacjach szczególnie obciążających,

na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.

Przy zaburzeniach lękowych, układ nerwowy, który zarządza całym

organizmem, jest w stanie ciągłego napięcia, niepokoju, pobudzenia lub lęku.

Skumulowane napięcie a także utrzymujący się stan ciągłego napięcia

oraz duży poziom odczuwanego lęku lub stresu może przyczynić się

do odczuwania różnego rodzaju przykrych dolegliwości a nawet bólu.

Psychika i ciało stanowią integralną, współzależną całość.

Stany psychiczne człowieka zawsze oddziaływają na procesy fizjologiczne

i vice versa.

Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem

oraz do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani

spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/