Duszności a kondycja

Witam! Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu mam duszności, które mi przeszkadzają. Nie są to może aż takie duszności, że nie mogę oddechu złapać, ale utrudniają mi go. Gram w amatorskim klubie w nogę, ale ostatnio tak jakbym miał mniejszą kondycje. Jest czas, że jest dobrze, ale nie tak jak kiedyś. Przed meczem podbieram leki na astmę, żeby móc biegać cały mecz. Nie mówię o tym rodzicom, gdyż kazali by mi zerwać ze sportem. Nie mam udokumentowanej astmy, ale wcześniej jeździłem na odczulania na alergie. Piszę do Pani, aby dowiedzieć się w jaki sposób mogę wyrobić kondycje z dusznościami i czy muszę zażywać te leki? Z góry dziękuję. Witam! Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu mam duszności, które mi przeszkadzają. Nie są to może aż takie duszności, że nie mogę oddechu złapać, ale utrudniają mi go. Gram w amatorskim klubie w nogę, ale ostatnio tak jakbym miał mniejszą kondycje. Jest czas, że jest dobrze, ale nie tak jak kiedyś. Przed meczem podbieram leki na astmę, żeby móc biegać cały mecz. Nie mówię o tym rodzicom, gdyż kazali by mi zerwać ze sportem. Nie mam udokumentowanej astmy, ale wcześniej jeździłem na odczulania na alergie. Piszę do Pani, aby dowiedzieć się w jaki sposób mogę wyrobić kondycje z dusznościami i czy muszę zażywać te leki? Z góry dziękuję.

Witam,

Konieczna jest diagnostyka w kierunku astmy. Nie lekceważ tego, ponieważ może to poważnie zaszkodzić Twojemu zdrowiu i życiu, co-jak się na pewno domyślasz- nie pozostanie bez wpływu na uprawianie sportu. Nie przesądzam, że masz astmę, jednak prawdopodobieństwo jest wysokie. Pamiętaj, że im wcześniejsze rozpoznanie, a co za tym idzie wdrożenie leczenia, tym większa szansa na dobrą kontrolę choroby. Nie wiem, czy będziesz mógł uprawiać intensywny sport, jednak odpowiednio dobrana terapia daje szanse na prowadzenie aktywnego życia.
Pozdrawiam