Gastritis chronica activa minoris gradus oraz HP

Witam, mam prosbe. odebralem dzisiaj wyniki z gastroskopi, co prawda przetlumaczylem je sobie na tlumaczyu lecz nadal niewiele z rozumiem. prosze o pomoc. moj wynik gastritis chronica activa minoris gradus oraz HP (-) wiem tylko ze jest przwlekle zapalenie blony sluzowej zoladka 2 stopnia ale nic wiecej . czy mozecie mi powiedziec cos wiecej o tym okresleniu. dziekuje Arek 43 z Opola. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, pański wynik oznacza aktywne, przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka o mniejszym stopniu oraz ujemny wynik w kierunku obecności bakterii Helicobacter pylori. Ogólnie oznacza to toczący się proces zapalny o niewielkim nasileniu w żołądku, który może być przyczyną dolegliwości bólowych czy w przyszłości choroby wrzodowej i poważniejszych problemów żołądkowych. Proszę o kontakt z lekarzem zlecającym badanie. Pozdrawiam